субота, 17 березня 2018 р.

Квест «Екологічний всюдихід», або коли закінчились уроки…


Пролунав дзвінок із останнього уроку і наші шкільні кабінети перетворилися на незвичайні дослідницькі станції, ….. і розпочався екологічний квест. 
Якщо ви вже мандрували сторінками Інтернету в пошуках відповіді на питання "Що таке  «квест?»,  то швидше за все потрапили на таку відповідь:  Квест (від англ. quest - пошук, пошуки пригод) - аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями
Для чого проводити квест?

По-перше, і дорослі, і діти люблять змагання, а квест – це і є змагання, яке поєднує в собі спортивний азарт й інтелектуальний розвиток,  проблемні завдання  - з елементами рольової гри.
По-друге, квест надає можливість гравцям детально дослідити тему та творчо підійти до звіту про виконану пошукову та аналітичну роботу.
По-третє,  цікава гра у команді, можливість задіяти сили кожного гравця для досягнення загального результату мають велике навчальне значення.
Отже, змагалися дві команди: «Ерудити» (збірна 5 – 6 класи) і «Хіміки» (7 клас). Капітани команд отримали маршрутні листи і вирушили у мандрівку захоплюючими лабіринтами екологічного квесту.
Команда учнів 7-го класу - "Хіміки"
Збірна команда 6-5 класів - "Ерудити"
Команди рухалися зупинками:

  1. Зупинка. «Незвичні назви»;
  2. Зупинка.  «Знайди  вірну відповідь»;
  3. Зупинка. «Біологічні  фразеологізми»;
  4. Зупинка.  «Походження культурних рослин»;
  5. Зупинка. «Рослини з легенд»;
  6. Зупинка. «Хто це? Що це?»;
  7. Зупинка. «Екзотичні фрукти»
На шляху проходження у дітей   були дві обов'язкові зупинки:
  • Заправка «Правила поведінки в природі»; 
  • СТО (станція технічного обслуговування) «Бувалі туристи».


На кожній зупинці  зустрічали інструктори - учні 9 - 11 класів. Було дуже цікаво спостерігати, як хвилювалися і разом з тим успішно справлялися із завданнями команди.
Із рахунком 66,5 : 60 перемогли учні 7 класу. Мені здається, що переможених у цій грі не було. Перемогла ДРУЖБА!!!
Для колег! Методичну розробку квету можна переглянути за посиланням https://naurok.com.ua/kvest-ekologichniy-vsyudihid-rozrahovaniy-na-ditey-vikom-11---14-rokiv-3017.html

Немає коментарів:

Дописати коментар