неділя, 6 серпня 2017 р.

Гетерохромія. Різний колір очей у людей і тварин

Гетерохромія.  Різний колір очей у людей і тварин. «Я тону в твоїх бездонних блакитних (карих, сірих, зелених) очах ...», - так говорять багато хлопців коханим. Тільки ось подібний комплімент не у всіх випадках буде доречним. І справа зовсім не в поганому характері дівчини. Просто в світі існують люди з очима різного кольору. Таке явище називається гетерохромією.


У деяких джерелах різний окрас очей визначається як захворювання. У медичній сфері цей феномен дійсно вважають аномалією. При цьому називати гетерохромію захворюванням ніхто не поспішає. Гетерохромія може бути симптомом деяких патологій, але ніяк не самостійною недугою.

Чому ж зіниці набувають різного відтінку? Аномальний розвиток райдужної оболонки ока відбувається внаслідок порушення її пігментації. В результаті зіниці отримують різну кількість меланіну. Іноді райдужка набуває плямистого забарвлення, так як пігмент нерівномірно розподіляється в ній. Вважається, що гетерохромія безпосередньо пов'язана з генетикою. Успадкувати унікальну особливість можна і від батьків, і від більш далеких родичів.
Гетерохромія зустрічається нечасто. У світі з аномальним забарвленням зіниць зустрічається приблизно 1% людей. Не варто вважати їх нещасними! Ось кілька доказів того, що різнокольорові очі виглядають дуже навіть привабливо.


Гетерохромія - далеко не вирок. Це якась «родзинка» людини. Чи знаєте ви, що у деяких знаменитих і успішних людей зіниці різних відтінків? Проте, особливість забарвлення райдужної оболонки ока не завадила їм побудувати успішну кар'єру і заробити мільйони. У сучасному світі не вважається гріхом спроба відрізнятися від інших. А раптом гетерохромія скоро стане новим трендом? Тоді ми поголовно почнемо купувати лінзи, щоб бути схожими на улюблених акторів.
Міла Куніс
 Кейт Босуорт
 Девід Боуі
 Еліс Ів

Варто відзначити такий факт: гетерохромія набагато частіше зустрічається у тварин, ніж у людей. Переважно така аномалія спостерігається у собак і кішок. Представники котячих помітно виграють у незвичайній гонці. Гетерохромія робить домашніх тварин неймовірно милими!


Раз вже ми заговорили про гетерохромію серед тваринного світу, давайте торкнемося теми дикої природи. Різнокольорові очі бувають не тільки у домашніх вихованців. Дикі тварини теж іноді народжуються з аномальним забарвленням зіниць. Як вам ця мила совушка?

Джерело: http://tut-cikavo.com