пʼятниця, 14 липня 2017 р.

Європейський фестиваль «Science on Stage»-2017: день 1 - приїзд в Угорщину, знайомство з Дебреценом

Добрий день, дорогі читачі і гості блогу.  З цього посту почну детальну розповідь про мою поїздку до Угорщини. Отож, поїхали!)))) Подорож  до Угорщини розпочалася 27 червня, поїзд Київ-Чоп. 28 червня 10.00 ми в Чопі ( ми – це українська делегація в складі 12 осіб  на Європейський фестиваль «Science on Stage»). Успішно проходимо паспортний та митний контроль на український митниці. Купуємо квитки на електропоїзд Чоп – Захонь. В електропоїзді проходимо паспортний і митний контроль (угорська митниця). За 20 хвилин ми з Захоні - місто на північному сході Угорщини.

У місті розташований пункт автомобільного та залізничного контролю на кордоні з Україною Захонь-Чоп (Дружба) та Чоп (Тиса).


 Залізнична станція в Захоні


 Чекаємо на електропоїзд до Дебрецена.


Ми в швидкісному електропоїзді Захонь-Дебрецен. Вражає чистота в електропоїзді і .... жодного "зайця"!)))) Кондуктор ( можливо це і не кондуктор,  а хтось інший) квиточки перевіряє регулярно. Ми втомлені... На вулиці жарко, але в вагоні працюють кондиціонери.

 

13.00-ми в Дебрецені. Реєструємося і поселяємося в гуртожитку Дебреценського університету. Він перед вами!)))

А це кімнати......  Є де навчатися і відпочити!)))) Все продумано до дрібниць! Везе студентам!))))
Відпочили. Сьогодні у нас вільний день. Йдемо знайомитися з містом. Вражає архітектура!
Дебрецен розташований в історичному регіоні Великий Альфельд (який є частиною Середньодунайської рівнини) за 220 кілометрів на схід від Будапешта, за 50 кілометрів на південь від Ньїредьхази. За 30 кілометрів на схід проходить румунський кордон. Дебрецен зв'язаний кількома автошляхами з Будапештом , Мішкольці, румунським містом Орадя. Магістраль Е573 йде з Дебрецена через Ньіредьхазу в український Чоп і далі на Ужгород.
Це - головний корпус Університету Дебрецена.
Університет Дебрецену — один з найвідоміших навчальних закладів Угорщини. Він був заснований у 1538 році, як Кальвіністський коледж. Протягом наступних століть, цей заклад, був одним з ключових вищих навчальних установ країни. У 1912 році він був трансформований у Королівський університет.


У 2000 році в його склад були включений Сільськогосподарський Університет, Медичний Університет і Університет імені Л. Кошута. Утворений об'єднаний Університет Дебрецену складається з 11 факультетів і 2 коледжів. Тут навчаються понад 20 000 студентів.
Будівля головного корпусу університету, отримала визнання, як видатний витвір архітектури.


Знайомство з Дебреценом пройшло успішно. Всі задоволені.