середа, 4 квітня 2018 р.

Лепбук - це книга, яку учень збирає сам


Як створити Lapbook читайте тут
Лепбук (з анг. lap – коліно, book – книга) – це саморобна інтерактивна папка чи зошит, в які збираються і яскраво оформлюються різноманітні пізнавальні матеріали з певної теми вивчення.
Лепбук - це книга, яку учень збирає сам, склеює її окремі частини в єдине ціле, креативно оформляє, використовуючи різні кольори і форми. Що ж виходить на виході?

Пропоную лепбук власного «виробництва».

Лепбук можна виготовляти як на уроці (якщо дозволяє тема і час), так  і в позаурочний час, організувавши роботу в групах, парах, індивідуально (кому як більше подобається). Можна запропонувати учням  в якості творчого домашнього завдання.
Плюсами лепбука є:
Використання різних форм організації діяльності учнів (індивідуальної, парної або групової робота).
Працюючи індивідуально, один учень займається пошуком, збором інформації і оформленням своєї роботи самостійно, розраховуючи тільки на себе і свої сили. Даний вид роботи необхідний, якщо в групі або класі є учні, яким важко знаходити контакт з іншими однокласниками, якщо вони сором'язливі і нетовариські. Він допомагає таким учням розкрити себе і свій потенціал перед учителем і однолітками. З іншого боку, працюючи в парі, учням доводиться ділити відповідальність між собою. Вони вчаться ділити завдання на мікро-теми і займатися опрацюванням своєї теми індивідуально або робити всю роботу спільно. З точки зору соціалізації дитини в суспільстві, важливою формою роботи є взаємодія в малій групі, коли 3-5 учнів працюють над одним лепбуком. Тут, з одного боку, кожен повинен розуміти свою значимість, а з іншого не можна допускати, щоб хтось залишився без певного завдання, думаючи, що всю роботу зробить за нього хтось інший.
Учитель виступає не в ролі джерела інформації, а в ролі консультанта.

Немає коментарів:

Дописати коментар