Гурткова робота

1178189 (240x320, 268Kb)


На базі Лемешівської ЗОШ І-ІІІ ст. діє гурток «Юні дослідники природи», який об'єднує тих, кому не байдужі проблеми лісу і поля, степу і гірського водоспаду, тих хто любить природу і стоїть на варті її збереження.


Моніторинг степової ділянки кургану "Телепень"

Вихованцями гуртка було проведено серію експедиційних виїздів на курган «Телепень». На основі даних, зібраних під час польових досліджень, підготовлено огляд сучасного стану степової ділянки кургану «Телепень», створено перелік найцінніших рослин, підготовлено обґрунтування для створення нового об'єкту природно-заповідного фонду Київської області.
Досліджена  ділянка — пагорб висотою до семи метрів. Тут можна побачити земляні вали, різної висоти і форми могили, що займають 2,3  гектарів  площі.  Значна крутизна схилів (20 – 30º) унеможливлює господарське використання території та обмежує випас худоби. У зв'язку з чим тут добре зберігся первинний рослинний покрив лучних степів з участю раритетних видів з флори України. У природній екосистемі кургану вихованцями гуртка протягом трьох  років (2011—2013)   було знайдено 1 вид рослин з Європейського Червоного списку астрагал шерстистоквітковий (Astragalus  dasyanthus ), 2 види із Червоної книги України крокус сітчастий, ковила волосиста (Crocus reticulatus,   Stipa capillata  ), а також 2 види з регіонального списку - гіацинтик блідий, пролісок дволистий (Hyacinthella leucophaea,  Scilla bifolia). Крім того, майже всі описані угрупування, занесені до сторінок Зеленої книги України що свідчить про унікальність цих курганів.

Пролісок дволистий
Гіацинтик блідий
Шафран сітчастий

Природоохоронна акція "До чистих джерел"Щороку вихованці гуртка проводять моніторинг стану водних об'єктів.
Нашим завданням є заклик до громади села з метою впорядкування водойм та участь у прибирання сміття на берегах водойм.Вихованці гуртка ведуть спостереження за популяціями лебедя – шипуна на річці ОржицяБеремо участь у проведенні міжнародного обліку білих лелек на території України


На території трьох населених пунктів (Годунівки, Гензерівки і Лемешівки) вихованцями гуртка зафіксовано 11 лелечих гнізд, з них 8 знаходяться на стовпах , 3 – на деревах. В усіх гніздах вивелося по 3-є пташенят. В цьому році був випадок загибелі одного пташеняти.


Дослідження гніздувань синиці - ремеза

Вихованцями гуртка було зафіксовано 18 випадків гніздувань синиці-ремеза в межах сіл Лемешівки та Годунівки і їх околиць. Незвичні гнізда-рукавички видають присутність птахів. Гнізда були знайдені на звислих гілочках верб, в очереті.
Для детального вивчення гнізда ремеза і для створення шкільної колекції два гнізда ми взяли без шкоди для птахів, бо використовують ремези його для одного виведення пташенят, наступного року роблять інші гнізда.
Напрочуд вишуканий і красивий одяг так вражає і засліплює, що не відразу і розумієш, що виготовлений він не з атласу та шовку, а зі шпалер, газет, целофанових пакетів, фольги, саме так вихованці гуртка з непотрібних речей створюють незрівнянний шарм – костюми для шкільних свят.

Вас вітає модельне агенство "ЕкоШарм"

Немає коментарів:

Дописати коментар